Sepetiniz boş!
Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.

Elektronik Sigara Nereden Alınır Nereden Satılır?

Sigara kullanımının artması ile karşılaşılan hastalıklarında oranı artmıştır. Günümüzde her yaştan her kesimden insan sigara kullanmaktadır. İnsanlar birçok değişiklikle karşılaşmaktadırlar. Sigara içinde bulunan nikotin ile sigaraya bağımlı hale gelen bireyler zamanla sigarayı bırakamaz hale gelirler. Sigara kullanım oranları da zamanla daha çok artacaktır. Bireyler günlük adet tüketecekleri gibi günlük bir paket ve daha fazlasını tüketen insanlarda bulunabilir. Bireyler yaptıkları bu harcamaları haftalık ve aylık olarak hesapladıklarında fark edeceklerdir ki sigara için oldukça fazla harcama yapmaktadırlar. Sigara insanlara hem sağlık açısından hem de maddi açıdan zararlar vermektedir. Sigara kullanımı ile bireyler erken yaşlanma ile karşılamaktadırlar

 

Hangi Kanallardan Alabilirsiniz?

Elektronik sigara ülkemizde genelde on-line olarak internetten satılmaktadır. Lakin buda bir çok kişinin dolandırılmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle güvenli bir alışveriş için satın alacağınız internet sitesinin sosyal medya hesaplarını, fiyat politikasını gözden geçirmenizde fayda var. Çok ucuz satılan ürünlerde büyük bir ihtimal ile bir sahtecilik ve dolandırıcılık sonucu çıkacaktır. Eğer aklınızda “elektronik sigara nerede satılır?” gibi bir soru varsa ve İstanbuldaysanız Şilli’den adresimizden satın alabilirsiniz. 

Elektronik Sigaranın Ülkemizde Satışı Malesef Yasak

Türkiye’de satışının yasak olduğu herkesin bildiği bir gerçek. Elektronik sigara lar, insanların sigarayı bırakmak için en çok başvurdukları ve kabul gören yöntemlerden birisi. Devletimiz tarafından engellendiği için birçok insan bu ürüne rahat bir şekilde erişemiyor. Sadece internetten satışı yapılan bu ürünler ülkemize sadece yasa dışı yollar ile giriyor. Bu yüzden elektronik sigaraların fiyatları biraz pahalı. Bazı dolandırıcı kişilerde bu olaydan yararlanmaya bakıp insanlara sahte veya alakasız ürünler göndereriyor. Pahalı ve alakasız ürünler sunan tedarikçiler, kullanıcıların iyi niyetini suistimal ediyor.

Güvenilmez Tedarikçilere Dikkat

Bu olayı en kesin şekilde çözerek alışveriş yapmak istiyorsanız size bazı tüyolar vereceğim. İlk önce dolandırılma riskimizin olduğunu unutmayalım ve şunu unutmayalım ki kapıda ödeme güvenli bir yöntem değil tam aksine hiç bir hakkınızın olmadığı en güvensiz yöntemdir. Gelen kargo paketini açamaz ve içindekinin ne olduğunu bilmeden imza atarak teslim alırsınız ve o saatten sonra kargo paketinin içerisindeki ürün sahte olsa bile imzayı attığınız için elinizden gelebilecek tek şey bir bardak soğuk su içmek olacaktır. Çünkü tüketici haklarına başvurmuş olsanız bile daha çok para vereceksiniz ve elinize hiçbirşey geçmeyecek, bu dolandırıcıların belirli bir adresi, ulaşabileceğiniz bir telefonu yoktur.

Elektronik sigara üreticileri bu durumu bildikleri için ürünün şeklini paket sigaraya yakın tasarlamışlardır. Böylece bireyler tarafından ürün daha kabul edilebilir bir hal almıştır. Paket sigarada ve nargilede bulunan aromalar da unutulmamış ve elektronik sigara sıvısı olarak bilinen likit üretimi gerçekleşmiştir. E Likit kullanımı ile bireyler daha kolay adapte olmuşlardır.  
Elektronik sigaraya bazı bireyler uzun süre sigara kullandığı için alışamamaktadır. Bu durum üreticiler tarafından düşünülmüş ve nikotin içeren likit üretilmiştir. Nikotin içeren likit ile bireyler ortalama 1 ay içinde elektronik sigaraya alışmaktadırlar. Bireylerin nikotin içeren likit kullanımına son vermeleri ürünü kullanma amaçlarına göre değişiklik gösterecektir. Eğer birey elektronik sigarayı, paket sigara bağımlılığından kurtulmak için kullanıyorsa ürüne alıştığı an nikotin içeren likit kullanımına sor vermesi gerekir.

Back to Top
Elektronik Sigara